‘Barones tussen de armen’ verschijnt deze zomer bij Spectrum!

Mijn nieuwe boek
Barones tussen de armen
verschijnt deze zomer
bij Spectrum!

Alwine de Vos van Steenwijk (1921-2012), kleindochter van een adjudant van keizer Wilhem II, kiest een radicaal ander levenspad dan verwacht. Opgegroeid in luxe en klaargestoomd voor een leven in de luwte, besluit ze tijdens de Tweede Wereldoorlog bij het verzet te gaan, waarbij haar geliefde door de bezetters wordt gefusilleerd. Na de oorlog wordt ze een van de eerste Nederlandse vrouwelijke diplomaten.

Een schokkende confrontatie met de schrijnende armoede van de Parijse sloppenwijken opent haar ogen voor de wereld buiten haar bevoorrechte milieu. In de jaren 60 geeft ze alles op om met de Franse priester Joseph Wresinski te strijden voor de rechten van de allerarmsten.

‘Barones tussen de armen’ is het fascinerende verhaal van het leven van een onterecht vergeten vrouw, tegen de achtergrond van een verdwijnende standenmaatschappij, de verwoestende Tweede Wereldoorlog en de doorbraak van vrouwen in (inter)nationale organisaties. Maar vooral is het een persoonlijk verhaal van een uitzonderlijke vrouw die moedige keuzes durfde te maken.

Pré-order dit boek!

Vul het onderstaande formulier in en krijg het boek thuisgestuurd (z0nder verzendkosten) zodra het uit is.

← Terug

Bedankt voor je reactie. ✨


Plaats een reactie